English Polski

Gdańsk & Sopot Tour

Ulica Długie Pobrzeże jest w rzeczywistości mostem, przy którym dawniej cumowały statki a dzisiaj w okresie letnim cumują galeony. W XIV wieku przed każdą w bram miasta wychodzących na rzekę Motławę był pomost służący do wyładunku towarów ze statków. Z czasem pomosty połączono i tak powstał malowniczy bulwar. Kiedyś na ulicy Długie Pobrzeże mogłeś stracić pieniądze po spotkaniu portowych rzezimieszków (bowków). Dziś największe zagrożenie to wysokie ceny bursztynu i biżuterii w sklepikach na bulwarze.

Jeden z najbardziej charakterystycznych zabytków Gdańska. Fontanna Neptuna z XVII wieku służąca pierwotnie jako studnia dla mieszkańców. Woda była do niej dostarczana wiadrami do zbiorników umieszczonych na dachach Dworu Artusa i Ratusza Głównego Miasta. W XVIII wieku była czynna 3 razy w tygodniu po jednej godzinie. Dopiero w XIX wieku, po podłączeniu do miejskich wodociągów woda jest w niej na stałe. Sam Neptun o twarzy Marka Aureliusza z rzymskiego Kapitolu - aby nie gorszyć bogobojnych protestantów - ma zakryte przyrodzenie płetwą konia morskiego. We współczesnych czasach ten „figowy listek” był kradziony tyle razy, że zniecierpliwione władze miasta zmieniły tworzywo do jego produkcji na tanie i kruche tworzywo, które nie tylko łatwo jest wyprodukować ale również nie przedstawia żadnej wartości….

Jeden z największych Cudów Gdańska. Zegar z Kościoła Mariackiego. Jego wykonanie zajęło niemieckiemu zegarmistrzowi siedem lat (Hans Düringer 1464-1471). Zegar ma trzy części. Najwyższa to Teatr Figur. Codziennie w południe pojawiają się na nim figury ewangelistów i apostołów. Centralna część zegara to planetarium. Składa się z zegara właściwego, z dwudziestoma czterema cyframi oznaczającymi godziny i tylko jedną wskazówką. Oprócz godzin są tu znaki zodiaku z wędrującymi na ich tle słońcem i księżycem oraz tarczami obrazującymi fazy księżyca. Najniższa kondygnacja zegara to kalendarium. Składa się z obracającej się tarczy z wypisanymi tysiącami liter i cyfr, z których można dowiedzieć się wszystkiego co jest potrzebne katolickiemu księdzu - kiedy ogłosić post czy tez kiedy następuje ruchome święto roku liturgicznego.

Brama Złota z XVII wieku. Jest trzecią bramą na Drodze Królewskiej i w przeszłości nie spełniała funkcji obronnych lecz była łukiem triumfalnym, alegorią bogactwa i potęgi miasta. Wiedzie na reprezentacyjną ulicę Długą gdzie kiedyś mieszkali najzamożniejsi Gdańszczanie i do Ratusza Głównego (budowany od XIV wieku). Na 80 metrowej ratuszowej wieży znajduje się najwyżej położony w Polsce posąg króla (jest On częścią iglicy) oraz dwa zegary: carillon - dzwoniący o każdej godzinie dźwiękiem 37 dzwonów oraz XVI wieczny zegar słoneczny z łacińską sentencją „Cieniem są dni nasze”.

Pomnik Poległych Stoczniowców upamiętnia wydarzenia grudnia 1970 roku - strajki i protesty robotników. To niedaleko tego miejsca, padli trzej pierwsi zabici stoczniowcy wychodzący ze Stoczni Gdańskiej. Trzy krzyże z rozpiętymi na nich kotwicami mają 42 m wysokości i ważą prawie 140 ton. Bezpośrednią przyczyną strajków w Grudniu '70 były drastyczne podwyżki cen żywności, ogłoszone przez komunistyczne władze tuż przed Bożym Narodzeniem. O arogancji władz świadczy fakt, że o „zmianach cen” poinformowano społeczeństwo tuż przed wprowadzeniem, w sobotę 12 grudnia 1970 roku. U progu zimy podrożał także opał. Ludzie byli oburzeni. Na dokładkę komuniści wspomnieli wcześniej o obniżeniu cen na telewizory i... lokomotywy…(!)

Najważniejsze informacje

  • 1 opcja: spacer z licencjonowanym Przewodnikiem po Starym Mieście w 6 językach.
  • 2 opcja: zwiedzanie indywidualne elektrycznym busikiem z systemem audio-guide w 7 językach.
  • Wszystkie bilety i opłaty w cenie (elektryczny busik, przewodnicy, parking, paliwo, VAT).
  • Transport z dowolnego miejsca w Warszawie bezpośrednio do obu lokalizacji.    

Opis wycieczki

Twoja podróż komfortowym samochodem (1-4 osoby: Mercedes E lub Volvo S80; 4-6 osób: Mercedes Viano lub VW Multivan; 7-15 osób: Mercedes Sprinter) rozpocznie się z dowolnego miejsca w Warszawie, o godzinie którą sam wybierzesz. Po przybyciu do Gdańska masz dwie opcje do wyboru. Spacer z licencjonowanym przewodnikiem po Starym Mieście (3 godziny) lub przejazd elektrycznymi busikami z systemem audio-guide (2 godziny) . Do wyboru masz 6 języków w przypadku zwiedzania z przewodnikiem (angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, rosyjski, polski) lub 7 języków w przypadku jazdy elektrycznym busem ( dodatkowy język włoski). Inne języki dostępne na specjalne zamówienie. Następny etap to pełen relaksu samodzielny spacer po piaszczystej plaży Sopotu i spacer po najdłuższym w Europie molo. Po zakończeniu Gdańsk-Sopot Tour nasz wykwalifikowany kierowca odwozi Cię w dowolne miejsce w Warszawie.

Trasa wycieczki

1. Przejazd Warszawa - Gdańsk

a/ Elektryczny busik  z systemem audio-guide (2 godziny)

Brama Wyżynna, Wieża Więzienna, Katownia, Złota Brama, Zbrojownia, Bazylika Mariacka, Dom Uphagena ,Ratusz Miasta, Herb Gdańska , Długi Targ, Fontanna Neptuna, Dwór Artusa, Złota Kamienica, Dwór Bractwa Św. Jerzego, Wyspa Spichrzów, Dom Angielski, Ulica Mariacka,Bazylika Mariacka, Kaplica Królewska, Żuraw, Kościół Św. Jana, Poczta Polska, Plac Solidarności z Krzyżami ku czci Stoczniowców, Dworzec Główny PKP, Wielki Młyn, Kościół Św. Katarzyny, Kościół Św. Brygidy, Hala Targowa, Kościół Św. Mikołaja, Pomnik Jana III Sobieskiego, Nowy Ratusz. 1 godzina czasu wolnego na zakupy i kawę.

b/ Licencjonowany Przewodnik (3 godziny)

Brama Wyżynna, Wieża Więzienna, Katownia, Złota Brama, Zbrojownia, Bazylika Mariacka, Dom Uphagena, Ratusz Miasta, Herb Gdańska, Długi Targ, Fontanna Neptuna, Dwór Artusa, Złota Kamienica,, Dwór Bractwa Św. Jerzego, Wyspa Spichrzów, Dom Angielski, Ulica Mariacka, Bazylika Mariacka, Kaplica Królewska, Żuraw, Poczta Polska, Plac Solidarności z Krzyżami ku czci Stoczniowców, Wielki Młyn, Kościół Św. Katarzyny, Kościół Św. Brygidy.

2. Przejazd Gdańsk - Sopot 

c/ Sopot - spacer po molo nad brzegiem Bałtyku

3. Przejazd Sopot - Warszawa

Praktyczne informacjeDystans pomiędzy Warszawą a Gdańskiem wynosi 350 km / 217 miles.

Dystans pomiędzy Gdańskiem a Sopotem wynosi 15 km / 9 miles.

Orientacyjny czas przejazdu w jedną stronę: 4 godziny.

1. Kalendarz wycieczki

Jeśli chcecie Panstwo zarezerwowac wycieczke w innym terminie prosimy o kontakt mailowy.

2. Zwiedzanie dostępne jest w językach

* jeśli chcesz zarezerwować wycieczkę w innych językach napisz do nas maila

3. Czas wyjazdu

Wybierz najdogodniejszą dla Ciebie godzinę wyjazdu:

Przewidywana godzina powrotu do Warszawy to:

16:00

* jeśli chciałbyś wyruszyć o innej godzinie napisz do nas maila

4. Liczba uczestników

Wybierz ilość uczestników

* jeśli chcesz zarezerwować wycieczkę dla większej ilości osób napisz do nas maila

5. Adres rozpoczęcia Wycieczki w Warszawie

6. Adres mailowy i numer telefonu komórkowego (z numerem kierunkowym)

Email Telefon wraz z numerem kierunkowym

7. Prywatny transport z lotniska / dworca kolejowego

Skąd

Lotnisko Chopina / Stacja kolejowa / Dworzec Autobusowy

20 EU

Dokąd

Dowolne miejsce w Warszawie

Skąd

Lotnisko Modlin

50 EU

Dokąd

Dowolne miejsce w Warszawie

Skąd

Dowolne miejsce w Warszawie

20 EU

Dokąd

Lotnisko Chopina / Stacja kolejowa / Dworzec Autobusowy

Skąd

Dowolne miejsce w Warszawie

50 EU

Dokąd

Lotnisko Modlin

Cena całkowita 370 EU