English Polski

Nasze Wycieczki z Warszawy

Auschwitz & Birkenau Tour on OnedayinPoland.pl

Auschwitz & Birkenau Tour

Obóz Koncentracyjny Auschwitz powstał w roku 1940. Pierwszy transport niemieckich kryminalistów - więźniów funkcyjnych „kapo” - przybył 20 maja 1940. Wkrótce zaczęły nadchodzić transporty z całej Europy. Muzeum w Auschwitz leży 320 km od Warszawy, bez bezpośredniego połączenia kolejowego lub autobusowego. Konieczne są przesiadki, a w miejscowości Oświęcim (Auschwitz) kurs taksówką do muzeum. Czas przejazdu transportem publicznym z Warszawy do Auschwitz wynosi od 5 do 7 godzin w jedną stronę.

O Auschwitz napisano prawie wszystko… ale czy znasz tę starą przypowieść ? Dawniej Chasydzi wędrowali przez cały rok od miasta do miasta. Jak żebracy. Aby poznać sens pokory. Musieli pozostać w każdym z miejsc co najmniej jeden dzień. Pomimo obelg które ich mogły spotkać.  Nigdy też nie przebywali w żadnym z miast dłużej niż dwa dni, nawet jeśli spotykali się z nadzwyczajną gościnnością. W 1760 Rabbi Elimelech z Leżajska i jego brata Zusje  podróżowali zgodnie z tradycją. Pewnego wieczoru przybyli wyczerpani i głodni do małego miasteczka na południu Polski. Mimo, że byli głodni nie mogli jeść. Mimo, że byli wyczerpani nie mogli spać. Poczuli coś, czego nigdy wcześniej nie doznali. Niewyobrażalny smutek i trwogę. Łamiąc uświęcone zwyczaje, w środku nocy opuścili miasto i nigdy nie wrócili do niego. To miasto nazywało się w języku hebrajskim Uszpizin. Po polsku Oświęcim. Po niemiecku Auschwitz.

10h
299€
Szczegóły
Bełżec & Majdanek Tour on OnedayinPoland.pl

Bełżec & Majdanek Tour

Do obozu w Bełżcu od 1942 roku ofiary przywożono z gett najczęściej całymi rodzinami. Byli to  sami Żydzi. Wygląd obozu nie wskazywał na miejsce zagłady a wszystkie czynności ludzie zmuszeni byli wykonywać biegiem, tak aby wśród sparaliżowanych strachem nie zrodziła się myśl o oporze.  Od początku drogi z rampy kolejowej do komory gazowej wmawiano, że idą do kąpieli. Stłoczeni w małych, obitych blachą pomieszczeniach (wysokość tylko 2 metry, powierzchnia 32 m2) umierali w straszliwych męczarniach przez 30 minut od spalin z silnika czołgowego. Ogółem zamordowano tu ponad 600.000 Żydów. Przeżyły tylko trzy osoby, które po wojnie dały świadectwo: Rudolf Reder, Chaim Hirszman oraz Izrael Schapiro.

Po wizycie w Bełżcu zwiedzimy obóz w Majdanku (ponad 250.000 zamordowanych) gdzie odnajdziemy zachowane budynki obozowych baraków i krematorium. 

12h
320€
Szczegóły
Gdańsk & Sopot Tour on OnedayinPoland.pl

Gdańsk & Sopot Tour

Dzisiejszy Gdańsk to stolica bursztynu (po który już w I wieku naszej ery przybywali nad Bałtyk - Rzymianie) oraz miasto narodzin „Solidarności”. Burzliwa historia tego pięknego i bogatego miasta (członka Związku Miast Handlowych Hanza) to ciągłe zmiany przynależności terytorialnej - od bycia częścią królestwa Czech, poprzez państwo Krzyżaków, aż do królestwa Polski i Litwy, Cesarstwo Francuskie (wyznaczany francuski komisarz) a później III Rzeszę. To tu 1 września 1939 niemiecki pancernik „Schleswig-Holstein” ostrzeliwując Gdańsk rozpoczął II wojnę światową. To tu w 1980 roku zwolniony z pracy Lech Wałęsa przeskoczył przez mur swojego byłego zakładu i założył Komitet Strajkowy Solidarność. Nasz Tour to albo 2 godzinny VIP tour elektrycznymi busikami po całym Gdańsku z systemem audio-guide (7 języków) i godzinna przerwa na kawę i zakupy albo 3 godzinny spacer z przewodnikiem po Starym Mieście (6 języków). Następnie godzinna wyprawa na najdłuższe drewniane molo nad Bałtykiem w Sopocie (ponad 500 metrów). 

11h
370€
Szczegóły
Grabarka & Supraśl & Białystok Tour on OnedayinPoland.pl

Grabarka & Supraśl & Białystok Tour

Zapraszamy do podróży prawosławnym szlakiem cerkwi i miejsc błogosławionych. Rozpoczniemy od wizyty na świętej Górze Grabarce, gdzie wierni obmywają chore miejsca w cudownym źródełku i obchodzą cerkiew na kolanach. Na tym wzgórzu w XVIII wieku 10.000 mieszkańców z pobliskich Siemiatycz schroniło się przed zarazą cholery. Uciekinierzy, którzy napili się wody ze strumienia ocaleli. Każdego roku po dzień dzisiejszy obok cerkwi ustawiane są przez pielgrzymów  krzyże wotywne. Krzyży jest ponad 7.000. Następnie odwiedzimy Cerkiew Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Supraślu ze słynnym i otoczonym wielkim kultem (zarówno przez prawosławnych, jak i katolików) obrazem Matki Boskiej Supraskiej. Będziemy podziwiać zawieszony pod sklepieniem pozłacany, ogromny żyrandol ozdobiony ikonami. Zwiedzaniu towarzyszyć będzie chóralny śpiew modlących się mnichów. W drodze powrotnej zobaczymy w Białymstoku Cerkiew Hagia Sophia (rok budowy 1987) - miniaturę świątyni w skali 1:3 znajdującej się w Stambule, Cerkiew św. Mikołaja ( rok budowy 1843) - wzorowaną na cerkwi św. Aleksandra Newskiego w Sankt Petersburgu i największą cerkiew w Europie Cerkiew pod wezwaniem św. Ducha.  

9h
295€
Szczegóły
Jasna Góra Tour on OnedayinPoland.pl

Jasna Góra Tour

Klasztor na Jasnej Górze w Częstochowie – jest najważniejszym miejscem kultu maryjnego w Polsce. Tak jak do Sanktuarium w Medjugorie, Lourdes czy Fatimy przybywają tu setki tysięcy pielgrzymów z całego świata. Przyciąga ich jednak do Częstochowy nie objawienie Matki Bożej lecz cudowny obraz Czarnej Madonny. Jak głosi legenda namalowany przez świętego Łukasza Ewangelistę na fragmentach stołu Świętej Rodziny. 

Miejsce to jest szczególnie ważne dla Polaków nie tylko ze względu na jego świętość ale też znaczące zdarzenia historyczne, które tu się wydarzyły. Najstarsze budynki klasztoru pochodzą z XV wieku.

6h
225€
Szczegóły
Jedwabne & Tykocin & Treblinka Tour on OnedayinPoland.pl

Jedwabne & Tykocin & Treblinka Tour

Trzy miejsca. Jedwabne - gdzie polscy sąsiedzi spalili w wiejskiej stodole ponad trzystu swoich żydowskich sąsiadów. Tykocin - gdzie w pogromie urządzonym przez Niemców zginęło z rąk Polaków i Niemców ponad dwa tysiące Żydów. Treblinka - gdzie w komorach zginęło ponad 800.000 tysięcy Żydów zabitych przez ukraińskich i niemieckich żołdaków. Z czyich rąk bardziej boli śmierć ? … Odnajdziemy tylko kamienie i cienie postaci ….i żadnej odpowiedzi.  Abraham Śniadowicz w swych zeznaniach z 1947 roku tak opisał akt zagłady Żydów w Jedwabne: "Stodoła (....) stała trochę na uboczu od centrum miasteczka. (...) Żydów wpędzono tam przy akompaniamencie razów i płaczu. Niemcy fotografowali tą procedurę. Szukając po domach, znajdowali starych, chorych i dzieci, bili ich okrutnie, odrąbywali głowy, obcinali języki, kłując widłami pędzili do stodoły. Stodołę oblano ze wszystkich stron benzyną i podpalono. Ogień nie rozgorzał od razu. Pojawił się straszny dym, a krzyki i płacz palących się Żydów sięgały nieba. Kogo jeszcze później złapano, wpędzano widłami do palącej się stodoły. Stopniowo krzyki stawały się coraz słabsze i z całej masy Żydów pozostała kupa popiołu”: 

8h
270€
Szczegóły
Kazimierz Dolny & Lublin & Majdanek Tour on OnedayinPoland.pl

Kazimierz Dolny & Lublin & Majdanek Tour

Odkryj najpiękniejsze i najważniejsze miejsca wschodniej Polski. Perłę polskiego renesansu Kazimierz Dolny z zamkiem z XIV wieku, kamienicami na rynku z XVI wieku i spichlerzami nad Wisłą, Synagogą z XVIII wieku czy też z niezwykłymi Wąwozami Lessowymi.  Miasto Czterech Kultur - Lublin z basztą z XIII wieku, Starym Miastem z Brama Grodzką (XIV wiek), Archikatedrą św. Jana (XVI wiek) i Starym Kirkutem (XVI wiek). Na zakończenie zobaczymy Majdanek, drugi co do wielkości - zachowany obóz koncentracyjny w Polsce.

11h
380€
Szczegóły
Kazimierz Dolny Tour on OnedayinPoland.pl

Kazimierz Dolny Tour

Kazimierz Dolny to perła polskiego renesansu. Obok ogromnej ilości obiektów i miejsc zabytkowych (kamienice na Rynku z XVI wieku, zamek na wzgórzu z XIV, kościół św. Jana z XVI wieku czy też Synagoga z  XVIII wieku) mamy bliski kontakt z przyrodą (wolno płynąca w zakolach Wisła czy też niezwykłe Wąwozy Lessowe). Po przyjeździe do Kazimierza zobaczysz podróżując elektrycznym busikiem piękno Starówki,  Wąwóz Korzeniowy Dół, stare spichlerze wzdłuż wiślanej promenady i odkryjesz Kazimierską Ścianę Płaczu - leśny kirkut na wzgórzu. Na zakończenie do wyboru masz albo czas na kawę i drobne zakupy w licznych galeriach, albo na samodzielne zwiedzenie Synagogi i zamku z basztą, albo na godzinny rejs po Wiśle. 

6h
160€
Szczegóły
Kraków & Auschwitz Tour on OnedayinPoland.pl

Kraków & Auschwitz Tour

Zapraszamy do odwiedzin dwóch najważniejszych miejsc w Polsce. Średniowiecznej stolicy Polski - Krakowa i największego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Nasza trasa rozpoczyna się od Starego Miasta z największym w Europie Rynkiem Głównym, Barbakanem poprzez zamek na Wawelu do położonego na uboczu Kazimierza z Synagogami. Później dojedziecie Państwo do Muzeum w Auschwitz gdzie Przewodnik oprowadzi po całym terenie obozu (około 3 godzin).

12h
350€
Szczegóły
Kraków & Wieliczka & Auschwitz Tour on OnedayinPoland.pl

Kraków & Wieliczka & Auschwitz Tour

Zobacz wszystkie najważniejsze miejsca wokół Krakowa w pigułce. To co innym zajmuje od 2 do 3 dni - poznaj w kilkanaście godzin. Podróżuj bez przesiadek komfortowym autem do kopalni w soli w Wieliczce gdzie przez 3 godziny będziesz  odkrywać podziemny świat. Następnie przygotowanym tylko dla Ciebie elektrycznym busikiem z systemem audio-guide zwiedzisz Kraków. Ostatnim punktem będzie wizyta w Auschwitz. Późnym wieczorem wrócisz do Warszawy pełen niezapomnianych wrażeń.

14h
450€
Szczegóły
Kraków & Wieliczka Tour on OnedayinPoland.pl

Kraków & Wieliczka Tour

Wizyta w olśniewającym Krakowie i w baśniowej kopalni Soli w Wieliczce ( pierwsze ślady wydobycia soli pochodzą sprzed 5.000 lat). Na początku dojedziemy  bezpośrednio do kopalni, by po zwiedzeniu podziemnego królestwa, dojechać  do samego centrum Starego Miasta. Stamtąd - zarezerwowanym tylko dla Ciebie elektrycznym busikiem z system audio-guide (26 języków) - zwiedzisz największe atrakcje starego Krakowa. Idealne rozwiązanie dla tych z Państwa, którzy chcą zobaczyć wszystkie atrakcje  Krakowa nie spędzając wielu godzin w muzeach.

11h
330€
Szczegóły
Kraków Tour on OnedayinPoland.pl

Kraków Tour

Wizyta w magicznym Krakowie gdzie według legendy znajduje się jeden z siedmiu cudownych kamieni (czakram) rzuconych przez hinduskiego boga Siwę (pozostałe są w New Delhi, Mekce, Delfach, Jerozolimie Rzymie i Velehrad). Kraków to miasto Wawelskiego Smoka pożerającego w średniowieczu dziewice (dzisiejsi mieszkańcy śmieją się, że smok w naszych czasach by nie przeżył), rycerzy zaklętych w fruwające nad Rynkiem gołębie. A obok legend prawdziwy kościół Mariacki, Barbakan z Bramą Floriańską, Sukiennice i urocza dzielnica żydowska Kazimierz. W Krakowie do wyboru masz dwie indywidualne trasy: 2 godzinną podróż elektrycznym busikiem z systemem audio-guide (26 języków) po całym Krakowie albo dwugodzinny spacer z Przewodnikiem po Starym Mieście (6 języków). Na koniec pobytu  będziesz miał jeszcze czas zobaczyć dodatkowe atrakcje lub wypić spokojnie kawę na Rynku.

10h
299€
Szczegóły
Licheń & Świebodzin Tour on OnedayinPoland.pl

Licheń & Świebodzin Tour

Zapraszamy do odwiedzenia dwóch niezwykłych pomników katolicyzmu w Polsce.  Licheń - gdzie w miejscu objawienia Matki Bożej (XIX wiek) powstał największy kościół w <span style="\&quot;color:rgb(0," 0,="" 0)\"="">Polsce: Bazylika Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski. Świątynia powstała w ciągu dziesięciu lat (1994-2004) w szczerym polu.Na placu przed bazyliką może zgromadzić się ok. 250 000 wiernych. W świątyni znajduje się 365 okien symbolizujących liczbę dni w roku. 52 otwory drzwiowe to liczba tygodni w roku kalendarzowym a 12 kolumn symbolizuje dwunastu apostołów.Następnie zobaczymy największy na świecie pomnik Chrystusa Króla w Świebodzinie. Dla porównania dane dwóch najbardziej znanych monumentów Jezusa:Lima (Peru)  – wysokość 22 metry, z postumentem – 37 metrów. Rio de Janeiro (Brazylia) – wysokość 30 metrów, z postumentem – 38 metrów.Świebodzin (Polska)  – wysokość 36 metrów, z postumentem – 52,5 metra.

12h
420€
Szczegóły
Łódź Tour on OnedayinPoland.pl

Łódź Tour

Łódź – jest trzecim co do wielkości miastem w Polsce. Jego wielokulturową historię tworzyli w XIX wieku Polacy, Żydzi, Niemcy i Rosjanie. Stąd do dziś możemy tu podziwiać ponad 200 pałaców, zachwycać się cerkwiami, oglądać wspaniałe kościoły ewangelicko-augsburskie i katolickie, czy też odkryć żydowskie dziedzictwo: Synagogę Wolfa Reichera, największy cmentarz żydowski w Europie (41 hektarów) z położoną obok stacją kolejowa Radegast wywożącą Żydów z Litzmannstadt Getto do Auschwitz.  A współczesność to najpiękniejsze w Polsce centrum handlowe Manufaktura (na miejscu dawnej fabryki Poznańskiego), najdłuższy deptak w Polsce na ulicy Piotrkowskiej. Albo niezwykła plenerowa galeria murali, z największym muralem na świecie (ponad 1.000 m2) czy też muralem ku pamięci Artura Rubinsteina (obrazy malowane przez młodych artystów m.in. z Hiszpanii, Brazylii, Belgii, Francji ).Do wyboru masz następujące trasy: Łódź Żydowskie Dziedzictwo lub Łódź Niezwykła. 

7h
199€
Szczegóły
Majdanek - Lublin Tour on OnedayinPoland.pl

Majdanek - Lublin Tour

Lublin położony jest na granicy kultur wschodniego i zachodniego chrześcijaństwa na dawnym szlaku handlowym. Od wczesnego średniowiecza mieszkali tu Żydzi, Rusini, Niemcy, Turcy, Ormianie, Francuzi, Szkoci, Grecy, Holendrzy, Anglicy i Włosi. Ich dokonania widoczne są do tej pory w wystroju architektonicznym Starego Miasta. Z nami odkryjesz Zamek Lubelski (baszta z XIII wieku), Bramę Grodzką (XIV wiek), Archikatedrę św. Jana (XVI wiek), Jeszywas Chachmej Lublin (Lubelską Szkołę Mędrców) , Stary Kirkut (XVI wiek). W Lublinie do wyboru masz następujące trasy: Szlak Kultury Żydowskiej, Szlak Czterech Religii (Katolicyzm, Prawosławie, Protestantyzm, Judaizm), Lublin - Najważniejsze Zabytki Starego Miasta. Po 2 godzinnym zwiedzaniu Lublina wyruszamy do obozu koncentracyjnego na Majdanku (2 godziny).

8h
250€
Szczegóły
Majdanek Tour on OnedayinPoland.pl

Majdanek Tour

Obóz koncentracyjny w Lublinie (zwany potocznie Majdankiem) był drugim co do wielkości, po Oświęcimiu, tego typu obozem nazistowskim w Europie. Na terenie obozu w Majdanku znajdowało się krematorium i 7 komór gazowych, gdzie mordowano więźniów cyklonem B i tlenkiem węgla. Do dziś zachowało się krematorium i obozowe baraki. Szacuje się, że w obozie koncentracyjnym Majdanek zginęło 230 tys. ludzi (w tym 50% to  Żydzi). Transporty szły piechotą z dworca lubelskiego. Większość przybyłych transportów żydowskich było od razu gazowanych. Zwłoki kremowano, a resztki mielono na mączkę kostną lub produkowano z nich kompost ogrodniczy.

6h
190€
Szczegóły
Malbork Tour on OnedayinPoland.pl

Malbork Tour

Malbork (niem. Marienburg) - największa zachowana gotycka twierdza w świecie. Budowana od XIII wieku przez Zakon Krzyżacki jest obecnie na liście  dziedzictwa UNESCO. Czasem jest nazywana również - ze względu na zastosowany budulec do wypalania cegieł - największą kupą błota na świecie….Warto wiedzieć, że potężny zamek nigdy nie został  zdobyty szturmem. W 1410 r. po jednej z największych średniowiecznych bitew pod Grunwaldem - trzymiesięczne oblężenie Malborka przez zwycięskie wojska polskie zakończyło się kompletnym fiaskiem. W czasie kolejnej wojny trzynastoletniej również nie udało się przełamać obrony zamku. Skuteczne okazało się dopiero przekupienie obrońców Malborka. Po dwuletnich negocjacjach polski król Kazimierz Jagiellończyk zapłacił kwotę 190.000-złotych węgierskich (za te sumę można było kupić w XV wieku 285.000 wołów). Po uiszczeniu - na dzień dzisiejszy około 285 milionów EU, król mógł tryumfalnie wjechać na dziedzińce twierdzy.

11h
280€
Szczegóły
Meczety Bohoniki & Kruszyniany Tour on OnedayinPoland.pl

Meczety Bohoniki & Kruszyniany Tour

Pierwsi Tatarzy przybyli do Polski w XIV wieku. Walczyli zarówno razem z Polakami przeciwko Zakonowi Krzyżackiemu jak i przeciwko Polakom. Od XV wieku w zamian za służbę wojskową pod chorągwią polskiego króla otrzymywali ziemie. Na polach w okolicy Bohonik i Kruszynian hodowano konie. Młodzi chłopcy uczyli się tam umiejętności jeździeckich i wojskowych. Kobiety zaś zajmowały się uprawą roli….W Kruszynianach znajduje się wciąż czynny meczet, który został zbudowany pod koniec XVII wieku. Część męska od żeńskiej oddzielona jest drewnianą ścianą i do każdej z nich prowadzi oddzielne wejście. Na ścianach wiszą muhiry ręcznie robione przez kobiety tatarskie. Podłogę wyściełają kolorowe dywany. Meczet otoczony jest obramowaniem z kamienia. Przed wejściem rosną stare wysokie drzewa. Do niedalekiego Mizara prowadzi leśna droga. Otoczony jest kamiennym murem, ze zwieńczeniem na szczycie – półksiężycem. Najstarszy kamień nagrobny pochodzi z 1744 r. Drugi meczet wraz z największym cmentarzem muzułmańskim w Polsce znajduje się w pobliskiej wsi Bohoniki. Wejście na Mizar stanowi okazała brama, na której widnieją napisy w trzech językach: arabskim, białoruskim i polskim. Starsze mogiły mają charakterystyczną konstrukcję, składającą się z dwóch kamieni nagrobkowych – u głowy i u stóp zmarłego.

8h
245€
Szczegóły
Park Arkadia & Skansen Sierpc Tour on OnedayinPoland.pl

Park Arkadia & Skansen Sierpc Tour

Przed nami dwa najpiękniejsze pejzaże XVIII wiecznej Polski. Sielska i Szlachecka. Sierpc. Bielone ściany chłopskich chat. Słomiane strzechy i  malwy pod oknami. Przydrożne kapliczki i krzyże. A wokół drewnianego młyna snopki zbóż i żywe zwierzęta. W lecie często odbywają się tu kiermasze wyrobów regionalnych oraz pokazy związane z dawnym rzemiosłem. W programie obok pieszej wędrówki mamy zaplanowana krótką przejażdżkę bryczką wokół całego terenu skansenu. Następne zachwycające widoki czekają na nas w Parku Arkadia-Nieborów. Jeden z najpiękniejszych XVIII wiecznych magnackich ogrodów. Opisywany przez współczesnych jako „czarodziejskie dzieło wróżki” i „baśń w obrazie”. Romantyczny ogród w stylu angielskim założony przez księżnę Radziwiłłównę i nazwany przez nią Arkadią, jest połączeniem finezyjnego ogrodu z pięknymi drzewami - z budowlami nawiązującymi do sztuki antycznej i gotyckiej m.in. ze świątynią Diany, Jaskinią Sybilli, Akweduktem i gotyckim Przybytkiem Melancholii.

7h
210€
Szczegóły
Poszukiwanie przodków on OnedayinPoland.pl

Poszukiwanie przodków

One Day in Poland pomaga zaplanować Twoją wizytę w Polsce i w sąsiednich krajach Europy Wschodniej (Ukraina, Litwa, Czechy, Słowacja) związaną z poszukiwaniem korzeni genealogicznych Twojej rodziny. Organizujemy kompleksowo całą wyprawę. Od wstępnych poszukiwań prowadzonych przez naszych specjalistów w archiwach państwowych, kościelnych i prywatnych, poprzez szczegółowe przygotowanie podróży , aż do asysty najlepszych kierowców, tłumaczy i przewodników podczas przyszłej trasy. 

0h
100€
Szczegóły
Sobibór & Włodawa Tour on OnedayinPoland.pl

Sobibór & Włodawa Tour

Do obozu zagłady w Sobiborze trafiały transporty głównie z Lubelszczyzny, Francji i Holandii. Zginęło tu ponad 250.000 Żydów. W 1943 roku w obozie wybuchło powstanie pod przywództwem rosyjskiego Żyda, porucznika Armii Czerwonej -Aleksandra "Saszy" Peczerskiego. Dzięki jego odwadze i doświadczeniu bojowemu udało się nie tylko zabić ponad 20 strażników ale ponad 200 Żydów szczęśliwie uciekło. Sam Aleksander Peczerski przyłączył się do partyzantki. Po wyzwoleniu  trafi do batalionu karnego podejrzany o zdradę ojczyzny. W uznaniu za odwagę został awansowany w kompanii karnej do stopnia kapitana. W 1963 Peczerski wystąpił jako świadek w procesie jedenastu ukraińskich strażników z Sobiboru (wszyscy otrzymali wyroki śmierci). Zmarł w Rostowie nad Donem w wieku 81 lat. Do końca życia pozostał nieznanym bohaterem.Po wizycie w Sobiborze odwiedzimy niezwykłe miasteczko Włodawę. Miasto Trzech Kultur - z kościołem św. Ludwika (XVIII w), cerkwią pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny(XIX w) i zespołem synagogalnym: Wielka Synagogą, Małą Synagogą i Domem Pokahalnym (XVIII w). Przed wojną 60 procent mieszkańców stanowili Żydzi ale wszystkie narodowości żyły ze sobą zgodnie obchodząc święta sąsiadów razem. Polacy z Rosjanami i Żydami. Rosjanie z Polakami i Żydami. Żydzi z Rosjanami i Polakami.

10h
250€
Szczegóły
Święci Polscy Tour on OnedayinPoland.pl

Święci Polscy Tour

Św. Faustyna - mistyczka, stygmatyczka i wizjonerka. Kanonizowana w 2000 roku. Posiadała dar bilokacji, czytania w duszach ludzkich i proroctw. Mając 19 lat doznała widzenia Chrystusa, który nakazał jej wstąpić do zakonu. Liczne wizje  i  nauki Syna Bożego pozwoliły św. Faustynie spisać myśli w Dzienniczku oraz według jej wskazówek namalować obraz Jezu Ufam Tobie. Zobaczymy kościół św. Jakuba gdzie w 1924 roku modliła się zaraz po przybyciu do Warszawy oraz Klasztor Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia i Kaplicę gdzie Święta przebywała i medytowała. 

Św. Maksymilian Maria Kolbe. Franciszkanin. Misjonarz. Doktor Filozofii i Teologii. Matematyk i fizyk. W 1915 w urzędzie patentowym złożył szkic „Eteroplanu”, trójczłonowej rakiety międzyplanetarnej W 1941 trafił do obozu w Auschwitz, gdzie dobrowolnie wybrał śmierć głodową w zamian za skazanego współwięźnia. Zmarł w celi śmierci dobity przez nazistów zastrzykiem trucizny. W znajdującym się niedaleko Warszawy Niepokalanowie odwiedzimy muzeum świętego Maksymiliana, Panoramę Tysiąclecia, Misterium Męki Pańskiej  i kościół Najświętszej Marii Panny.

Błogosławiony Jerzy Popiełuszko. Kapelan warszawskiej Solidarności w kościele św. Stanisława Kostki. Zamordowany w 1984 przez funkcjonariuszy komunistycznej Służby Bezpieczeństwa. Jego trzej mordercy wyszli z więzienia na mocy amnestii po 10, 6 i 4 latach. W 2014 we Francji rozpoczął się proces kanonizacyjny błogosławionego Jerzego Popiełuszki. W Warszawie odwiedzimy jego muzeum i kościół w którym służył. 

6h
180€
Szczegóły
Treblinka & Tykocin Tour on OnedayinPoland.pl

Treblinka & Tykocin Tour

Podczas tej podróży zobaczymy świat którego już nie ma. Małe żydowskie, senne miasteczko z przepiękną Synagogą - drugą co do wielkości w Polsce. Zachowaną i odrestaurowaną jakby wczoraj odbywały się w niej modlitwy. Jeszcze są na ścianach świątyni XVII wieczne inskrypcje psalmów. Jeszcze jest kameralny pokój Rabina z biurkiem i skromnym łóżkiem. A za tymi magicznymi obrazkami - odnajdziemy las w Łopuchowie gdzie w 1941 roku odbył się pogrom Żydów z miasteczka. Na zakończenie odwiedzimy miejsce Holokaustu - obóz śmierci w Treblince (drugi po Auschwitz pod względem zamordowanych osób).  

9h
235€
Szczegóły
Treblinka Tour on OnedayinPoland.pl

Treblinka Tour

Obóz Zagłady Treblinka powstał w połowie roku 1942. Wtedy też przybył tu pierwszy transport z getta warszawskiego. Przywożono tu Żydów głównie z Polski, ale też z Czechosłowacji, Francji, Grecji, Jugosławii, ZSRR, Niemiec i Austrii. Deportowanych uśmiercano za pomocą gazów spalinowych w specjalnie do tego celu wybudowanych komorach. Zginęło tu ponad 800 tysięcy ludzi. Obóz tworzy symboliczny cmentarz żydowski utworzony z 17 tysięcy głazów z centralnym pomnikiem oraz małe muzeum. Lokalizacja: 100 km od Warszawy, bez bezpośredniego połączenia kolejowego lub autobusowego.

5h
130€
Szczegóły
Tykocin Tour on OnedayinPoland.pl

Tykocin Tour

Tykocin jest małym miasteczkiem położonym na brzegu rzeki Narew. Do wojny ludność liczyła blisko 4.000 osób z czego Żydów było 2.000. Miasto słynęło z wielkich uczonych - znawców Tory, a także wielkich kupców i przedsiębiorców. Synagoga w Tykocinie została zbudowana w XVII wieku. Uważano ją za pierwszą w Polsce po krakowskiej. Związana jest z nią legenda o rabinie, który umieścił w wielkim żyrandolu amulety z wypisanymi modlitwami. Te amulety miały chronić Żydów od  nieszczęść. Kiedy w czasie uroczystej modlitwy urwał się nagle żyrandol - dzięki wstawiennictwu  świątobliwego rabina spadł w takim miejscu, że nikogo nie ranił. Po wizycie w synagodze i muzeum odwiedzimy las w Łopuchowie gdzie w 1941 roku odbył się pogrom Żydów z miasteczka. Tak opisał masakrę Abram Kapica, jeden z ocalałych: Po jednej stronie ustawiono kobiety, starców i dzieci, a po drugiej stronie – mężczyzn zdolnych do marszu. Uformowano ich w szeregu czwórkami. Na czele kroczyli wysocy wzrostem: Chackiel di Hojcher, Jakub Choroszucha – kupiec drzewny oraz jego teść Mojsze Gar. Za nimi szli klezmerzy: krawiec Daniel Dojcz, grający na trąbce, Szmelke Sokołowicz, dobosz i Eli Kawka, skrzypek. Oficerowie Gestapo kazali im grać pieśń Ha-Tikwa („Nadzieja”) a potem zmusili ich do śpiewania razem z nimi piosenki niemieckiej: „kiedy płynie żydowska krew, Niemcy wygrywają wojnę". Szereg ciągnął się na przestrzeni kilometra (...). Wielu opadało z sił. To zastrzelono Szmula Babeckiego, starca, który ustał w drodze. W tym samym czasie skończyło się ładowanie kobiet na ciężarówki(…)(które pojechały do lasu w Łopuchowie)”

6h
195€
Szczegóły
Warszawa Chopina & Żelazowa Wola & koncert Tour on OnedayinPoland.pl

Warszawa Chopina & Żelazowa Wola & koncert Tour

W ciągu jednego dnia poznamy całe życie Chopina. Od miejsca narodzin w Żelazowej Woli, poprzez miejsce pierwszego koncertu 8 letniego pianisty w Pałacu Radziwiłłów, do urny z sercem.

Latem zapraszamy na fortepianowe recitale w soboty i niedziele w parku w Żelazowej Woli. Natomiast przez cały rok, we wszystkie dni powszednie - na wieczorne występy w Saloniku w Warszawie.

Artur Rubinstein zapytany, co sądzi o muzyce The Beatles odpowiedział: dopóki nie grają Chopina - wszystko jest w porządku…  Obiecujemy. Na naszych koncertach nie wystąpią The Beatles ;)

8h
215€
Szczegóły
Warszawa Chopina & Żelazowa Wola Tour on OnedayinPoland.pl

Warszawa Chopina & Żelazowa Wola Tour

Zapraszamy na wędrówkę po Warszawie Śladami Chopina (program trasy identyczny z Warszawa Chopin Tour). Niezwykłym przystankiem będzie Kościół św. Krzyża gdzie znajduje się urna z sercem kompozytora. Zgodne z jego pośmiertnym życzeniem, słój z sercem został przemycony z Francji. Prawdopodobnie ze względów sanitarnych  zostałby  zarekwirowany na granicy, gdyby nie podstęp przewożącej go siostry kompozytora. Przemyciła go w sprytnie uplecionej rzemiennej siatce przywiązanej do rusztowania krynoliny sukni na wysokości łona (!). Po wizycie w Muzeum w Pałacu Ostrogskich w Warszawie wyruszymy do Żelazowej Woli, miejsca narodzin Chopina.

7h
165€
Szczegóły
Warszawa Chopina Tour on OnedayinPoland.pl

Warszawa Chopina Tour

Zapraszamy na wędrówkę po Warszawie specjalną trasą przygotowaną przez historyków z Narodowego Instytutu Chopina oraz przez miasto stołeczne Warszawa .

Na każdym z 15 etapów spaceru odnajdziemy czarny polerowany kamień z multimedialnym opisem w języku polskim i angielskim oraz fotokodem i QR-kodem (aplikacja chopinowska). Po naciśnięciu przycisku można będzie wysłuchać 30-sekundowych fragmentów najpopularniejszych utworów Chopina. Trasa wiedzie od Pomniku Chopina w Łazienkach poprzez Pałace Radziwiłłów , Wesslów, Zamoyskich, Kościoły Wizytek oraz św. Krzyża gdzie spoczywa serce kompozytora aż do Pałacu Zamoyskich i Pałacu Ostrogskich, gdzie czekać na nas będzie zarezerwowane godzinne zwiedzanie Muzeum Chopina. 

3h
105€
Szczegóły
Warszawa Chopina z koncertem Tour on OnedayinPoland.pl

Warszawa Chopina z koncertem Tour

Zapraszamy na wędrówkę po Warszawie Śladami Chopina (program trasy identyczny z Warszawa Chopin Tour) a wieczorem o godz. 19.30 w kameralnym saloniku w centrum Warszawy, będziecie mieli Państwo okazję posłuchać muzyki Chopina, granej przez utalentowanych pianistów. Koncertom towarzyszą przyjacielskie rozmowy przy kieliszku wina i domowym cieście. Będzie tak jak za Jego czasów. Bo wbrew powszechnemu mniemaniu Fryderyk Chopin nie lubił publicznych występów. W całym swoim życiu dał tylko ich tylko 30… 

5h
160€
Szczegóły
Warszawa Długi Tour on OnedayinPoland.pl

Warszawa Długi Tour

Jeśli chcesz poznać i zrozumieć nie tylko Warszawę ale i polską tradycję - zobacz z nami  wszystkie atrakcje turystyczne Warszawy (Program jak w Standard Tour) oraz najważniejsze muzea podczas 9 godzinnego objazdu. Od wizyty w Pałacu w Wilanowie, królewskiej rezydencji z XVII wieku i w Pałacu na Wyspie, letniej siedziby ostatniego polskiego króla (XVIII wiek), poprzez Muzeum Chopina aż do Muzeum Historii Żydów Polskich i Muzeum Powstania Warszawskiego. Nasz kierowca odbiera Cię z dowolnego miejsca w Warszawie i odwozi z powrotem do wskazanej lokalizacji w Warszawie.

9h
240€
Szczegóły
Warszawa Standard Tour on OnedayinPoland.pl

Warszawa Standard Tour

Indywidualna wycieczka z własnym przewodnikiem szlakiem legend o Syrenach, Bazyliszkach, Złotych Kaczkach i Kamiennych Niedźwiedziach . A obok baśni prawdziwa Syrenka na Rynku Starego Miasta, Kamienne Schodki prowadzące na Gnojną Górę, żywe kaczki, wiewiórki i pawie w Parku Łazienki oraz  proszące o ciastka autentyczne niedźwiedzie na wybiegu tuż przy ulicy Jagiellońskiej. Zobacz wszystkie atrakcje turystyczne Warszawy podczas 3 godzinnego objazdu. Od Pałacu w Wilanowie i Starego Miasta poprzez Pałac na Wyspie w Parku Królewskim - do socjalistycznej architektury na Placu Konstytucji. 

3h
95€
Szczegóły
Warszawa Szybki Tour on OnedayinPoland.pl

Warszawa Szybki Tour

Jeśli masz mało czasu to ta wycieczka jest właśnie dla Ciebie. Indywidualny 2 godzinny przejazd luksusowym samochodem z własnym przewodnikiem . Zobacz najważniejsze atrakcje turystyczne Warszawy. Od Starego Miasta do socjalistycznej architektury na Placu Konstytucji. A po drodze zobaczymy w samym centrum miasta - naturalnej wielkości palmę Made in China i żywe niedźwiedzie na wybiegu tuż obok przystanku tramwajowego. Nasz przewodnik odbierze Cię z dowolnego miejsca w Warszawie i odwiezie z powrotem do wskazanej lokalizacji w Warszawie np. na lotnisko.

2h
59€
Szczegóły
Warszawa Żydowski Tour on OnedayinPoland.pl

Warszawa Żydowski Tour

Zapraszamy na wycieczkę po zaginionym mieście. W 1939 roku żyło tu 360.000 tysięcy Żydów… obecnie gmina żydowska liczy 500 osób.  

Odwiedzimy najważniejsze miejsca począwszy od Synagogi i cmentarza Żydowskiego poprzez rekonstrukcję przedwojennych uliczek w muzeum aż do muru getta i pomnika UmschlagPlatz.

Zdaniem Głównego Rabina wizerunek Polski zmienia się od kilku lat. Ćwierć wieku temu o polskich antysemitów pytał go każdy amerykański rozmówca. 15 lat temu co drugi, a dziś pojedyncze osoby.

Jasne, że nadal zdarza się słyszeć na ulicy obraźliwe komentarze, ale tak samo słychać je w Nowym Jorku. To prawo statystyki, że wśród mijanych codziennie tysięcy ludzi jedna osoba może być idiotą.

3h
95€
Szczegóły
Wilczy Szaniec Tour on OnedayinPoland.pl

Wilczy Szaniec Tour

Wilczy Szaniec (niem. Wolfsschanze) w latach 1941-1944 był kwaterą główną Hitlera. Zamaskowane miasteczko w lesie liczyło ponad 2.000 personelu  i składało się z 200 budynków, schronów, baraków i 2 lotnisk.Tu przebywali i podejmowali najważniejsze decyzje najbardziej zaufani ludzie Hitlera m.in. Goring, Himmler, Bormann, Keitel, Goebbels, Todt, Speer i inni. Wilczy Szaniec odwiedzali m.in. czterokrotnie Benito Mussolini , premierzy i dowódcy państw satelickich. Tu w 1944 Claus von Stauffenberg dokonał nieudanego zamachu na Hitlera.  Zwiedzanie Wilczego Szańca odbywać się będzie w historycznych pojazdach wojskowych - Volkswagen 181 “Kurierwagen” , SdKfz 247 b,BTR-40, PLDvK.vz.53/59. W dawnym bunkrze Jodla będzie można postrzelać z replik historycznych broni (MP40, Schmeisser, Pepesza, Sten, Thompson, Sturmgewerh).

10h
295€
Szczegóły
Żelazowa Wola Tour on OnedayinPoland.pl

Żelazowa Wola Tour

Wieś Żelazowa Wola położona jest w odległości ponad 50 km od Warszawy. Tu w roku 1810 przyszedł na świat Fryderyk Chopin. Chopinetto - jak nazywano go w Paryżu. Monsieur Pichon - jak określał się sam Fryderyk. George Sand mówiła o nim Chop. Heine nazywał go Rafaelem fortepianu.Liszt czy Berlioz mówili po prostu: Geniusz ! Żelazowa Wola była miejscem, gdzie poznali się rodzice Chopina - Justyna, uboga szlachcianka która pomagała w gospodarstwie w zamian za utrzymanie i dach nad głową i  przybyły z Francji Mikołaj Chopin, guwerner dzieci właścicieli . Obecnie w zabytkowym XIX wiecznym dworku otoczonym romantycznym parkiem znajduje się muzeum. Zapraszamy na wizytę w Żelazowej Woli i kościele w Brochowie (miejsce chrztu Chopina) oraz latem w soboty i niedziele na koncert muzyki Chopina na żywo w parku (w określone godziny).

4h
125€
Szczegóły